Wspaniałym rozwiązaniem w tej kwestii są meble robione na wymiar.

Niewielki domy a także mieszkania – niewątpliwie kuszą ceną a także wspaniałym wnętrzem. Taki pierwszy kłopot z tego typu nieruchomościami pojawia się natomiast w sytuacji, gdy próbujemy wybrać dla siebie meble oraz wyposażenie swojego mieszkania. Dobrym wyjściem w tej sytuacji są meble na wymiar.

Kuchnia – miejsce bardzo ważne Przeważnie decydujemy się na meble kuchenne na wymiar. Wynika to głównie z tego faktu, iż znacząca większość mieszkań jednopokojowych (tak zwanych kawalerek) ma kuchnię połączoną z salonem albo tak zwany aneks kuchenny. Na 5m2 często ciężko jest umieścić wspaniały zestaw mebli który jest dostępny w sklepie meblowym od ręki – zwyczajnie nie ma na to tyle miejsca. Prócz tego, opcja mebli na wymiar daje możliwość jakiegokolwiek i nieszablonowego połączenia półek oraz szafek, co może zaowocować znacznie ciekawszym efektem końcowym.

Dwa piętra
Schody drewniane, to kolejny interesujący pomysł na aranżacje nowoczesnego wnętrza z nietuzinkowym klimatem na małym metrażu, np drewniane schody na antresolę lub poddasze. W tym przypadku, realizacja pod wymiar jest nie tyle dopuszczalna, co wręcz konieczna.

Szafy produkowane na wymiar – rozwiązanie idealne
Nie da się zaprzeczyć, że czym większą szafę mamy, tym o wiele lepiej. Jednakże gdy do zagospodarowania mamy tylko niewielką wnękę w przedpokoju zaczynamy wpadać w panikę. Niepotrzebnie. Wystarczy tylko uzbroić się w cierpliwość i zamówić sobie szafę wykonaną na wymiar – taką, na jaką pozwoli nam metraż. Tego rodzaju usługi oferuje dzisiaj znacząca większość salonów meblowych a także dekoratorskich.

Czas oczekiwania na meble
Oczywiste jest, iż mebli na wymiar nie da się nabyć od ręki. Przeciętny czas oczekiwania na zrealizowanie zamówienia trwa ok. kilku tygodni.

Zobacz: schody drewniane