Od kilku lat na rynku istnieje możliwość by nabyć poduszki profilowane.

Bardzo wielu ludzi tyczy się problem z prawidłowym spaniem. Prócz sytuacji, w których różnego typu czynniki naturalne uniemożliwiają nam prawidłowy sen, ogromnie częstym tego skutkiem jest nie właściwy materac, kiepskiej jakości poduszka. Na przestrzeni ostatnich lat zdecydowanie zdrowszą alternatywą dla klasycznych poduszek, są poduszki ortopedyczne. Od paru lat na rynku możemy nabyć specjalistyczne poduszki profilowane które noszą również nazwę poduszka medyczna, bądź szwedzka.

Tradycyjne poduszki czy to z puchu, półpuchu bądź zwykłego pierza, na samym początku, kiedy są dopiero co kupione bardzo dobrze pełnią swoją rolę. Lecz podczas użytkowania tracą swoją miękkość, ugniatając się tworzą praktycznie taki „naleśnik”. Forma takiej poduszki absolutnie nie jest zdrowa dla kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne mają wyprofilowany kształt, który świetnie odciąża przemęczone mięśnie, dając nam uczucie ulgi oraz wypoczynku, przy równoczesnym dostosowaniu się do kształtu sylwetki. Niektóre odmiany takich poduszek są nasączane olejkami aromatycznymi- coś dla ciała oraz coś dla ducha. Częstokroć, kiedy rano się budzimy, mamy uczucie, że nie będziemy mogli dźwignąć głowy. Czujemy jak straszny ból rozpiera nam głowę. Okropnie boli nas kark i barki.

Czasami ból ciągnie się wzdłuż wzdłuż całego kręgosłupa, aż do nerek. Dlatego na pewno warto pomyśleć o zmianie zwykłej poduszki na taką profilowaną. Chociaż cena nie jest najniższa, myślę, że nasze zdrowie jednakże jest najważniejsze.

Autor: dr sapporo